معرفی شرکت سمن پلاست

سمن پلاست با بیش از سه دهه در زمینه تولید فیلم های سه لایه و تک لایه پلی اتیلنی (تا عرض ۱۸ متر)با مدرن ترین خط تولید و اتوماسیون پیشرفته ، تکیه بر دانش متخصصین و مرغوبترین مواد اولیه و افزودنی های خاص توانسته محصولات متنوع خود را از (لحاظ های ابعاد، افزودنی و…)به مشتریان ارائه نماید. خدمات ارائه شده در زمینه فیلم های گلخانه ای، مشاوره قبل از فروش (با توجه به نوع کشت، مدت کشت و …)و پشتیبانی پس از فروش جهت نصب و نگهداری ، توصیه های کلی واجرایی جهت بالا بردن اطمینان و رضایت مشتری می باشد.
ویژگی های محصولات سمن پلاست:
*عبور نور:
عبور نور مناسب و یکنواخت برای رشد گیاه و عمل فتوسنتز بسیار مهم است. در صورت عدم رعایت این امر در تولید علاوه بر تاثیر منفی بر کمیت و کیفیت محصول باعث رشد آفات، حشرات، باکتری و قارچ ها در گلخانه می شود، که باید از سموم و آفات کش های بیشتری استفاده نموده و هزینه تولید بالا رفته و خاک شمیمیایی می شود .
*اثرات دمایی:
یکسان و مناسب بودن دمای گلخانه یکی از پارامترهای تاثیر گذار بر هزینه و کیفیت محصول می باشد، شاید این امر می توان مهم ترین نکته هزینه های اقتصادی در گلخانه دانست، با بهره روی از مواد افزودنی مانند EVAگرمای گلخانه در حد زیادی در شب حفظ نمود که این مورد مصرف سوخت را کاهش می دهد، برای برخی از نقاط که گل های زینتی تولید می کنند گرما و تابش شدید محیطی نور بر تولید اثر نامطلوب داشته و باید افزودنی های بکار برد که جذب اشعه ماورای بنفش کاسته و گرمای کمتری وارد گلخانه شود و دما متعادل تر گردد.
*افزایش مقاومت مکانیکی:
بهره وری از مواد اولیه (LD) و افزودنی مناسب (Anti Uv) مقاومت های مکانیکی و چسبندگی را افزایش داداه و این امر تاثیر بهتری بر موارد ذیل می دهد.
1-استحکام کششی 2-استحکام پارگی 3-مقاومت خزشی 4-مقاومت در برابر ضربه و رطوبت
*ماندگاری:
با بکار گیری از افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش،(EVA) و آنتی اکسیدنت ها از شرکت های معتبر خارجی می توان طول عمر نایلون ها را از یک تا چند فصل (از بین بردن رادیکال های آزاد) بنا به درخواست مشتری افزایش دهد.
*ضد قطره و ضد بخار:
به علت اختلاف دما در بیرون و درون گلخانه، بر روی سطح داخلی فیلم قطرات آب تشکیل می شود که باعث بروز مشکل در تولید محصول و بیماری برای گیاه می شود که با بکار بردن افزودنی مناسب باعث کاهش کشش سطحی بخار آب متراکم بر سطح داخلی پوشش شده و از چکه کردن مستقیم بر گیاه، سوختگی برگ ها در اثر تابش ذره بینی، کاهش 30 درصدی استفاده از نور مناسب، جلوگیری به عمل می آید.
فیلم سیلو:
از فیلم های با ضخامت ۱۰۰ الی ۲۵۰ میکرون در رنگهای مختلف  تولید می شود و باعث حفظ ارزش غذایی محتویات و جلوگیری از تخمیر می شود.
پوشش گلخانه(فیلم تک لایه گلخانه ای):
ضخامت این نوع فیلم حدود ۲۵ الی ۷۰ میکرون می باشد و جهت حفظ دمای گلخانه و کاهش مصرف سوخت در شب استفاده شده و می توان برای این فیلم افزودنی ضد قطره و بخار را نیز افزود.
فیلم مالچ پاشی:
این فیلم ها می توانند سه لایه و تک لایه باشد که عرض فیلم میزان، مقاومت در برابر نور خورشید و رنگ آن (مشکی، سفید و نقره ای) به دلخواه مشتری می باشد.
مزایای استفاده از این نوع فیلم:
*جلوگیری از رویش گیاهان هرز ، آفات و حشرات
*سوختن ریشه ها به علت گرمای زیاد
*حفظ رطوبت زمین و ثبت کننده خاک
*عدم تماس مستقیم محصول با زمین و بالا بردن کیفیت محصول
*کاهش استفاده از سموم
*کاهش هزینه تولید
*افزایش رشد و رویش و زایش گیاه
پوشش گلخانه:
به علت بالا بودن استحکام و ماندگاری، حفظ دمای گلخانه، انتشار نور مناسب، ضد حشره بودن، ضد بخار و ضد قطره بودن، جایگاه ویژه ای را در گلخانه ها پیدا کرده اند.
بکارگیری از فیلم های فوق مزایای ذیل را برای گلخانه به ارمغان می آورد:
*کاهش استفاده از آب
*رویش مناسب و سریع گیاه
*افزایش بالا بردن محصول
*پائین آمدن هزینه تولید
*کنترل آفات و کاهش استفاده از سموم
خواص افزودنی ها:
UV:باعث افزایش ماندگاری و طول عمر فیلم می گردد.
IR:باعث محافظت از حرارت گلخانه می گردد.
ANTI VIRUS:باعث عدم تحرک حشرات و رشد قارچها در گلخانه می شود.
EVA:باعث ایجاد انعطاف,استحکام و شفافیت در فیلم می شود.
LD:باعث پخش نور در گلخانه و همچنین افزایش رشد محصول می گردد.
ANTI FOG: باعث عدم تعریق فیلم و ریختن قطرات آب بر محصولات و ایجاد آفت می شود.
 
نابلون های گلخانه ای